Интересное о… назад на главную

Знаете, что…

… Keskmine temperatuur Kuubal on jaanuaris 21 kraadi ning juulis 27 kraadi.
… Kuuba koosneb rohkem kui 4000 saarest ning Kuuba peasaar on suuruselt 17. saar maailmas.

… Kuubalased viitavad oma kodusaarele hüüdnimega El Cocodrilo, mis tõlkes tähendab krokodilli. Nimelt paistab Kuuba linnulennult krokodilli kujuga. Otsustage ise

:)

… Kuuba ametlik keel on hispaania keel, kuid väga levinud on ka inglise keel. Cubanita soovitab hispaania keelt õppida Hispaania Majas (www.hispaaniamaja.ee).

IMG_19022013_150534

… Bacardi rummi hakati 1862. aastal tootma Kuubal, kuid hiljem koliti poliitilistel põhjustel tootmine ümber Puerto Ricosse. Valge rumm on tänini kõikide kuulsate Kuuba kokteilide tähtsaim koostisosa.

… Hilton ja Riviera olid luksuskuurortid 40ndate ja 50ndate Kuubas, mida tunti kui rikaste ja kuulsate lemmikpuhkusepaika. Seal käia armastavate kuulsuste hulka kuulus ka näitek Frank Sinatra.
… Kuuba on väga tuntud oma sigarite poolest, millest tuntuimad
on Monte Cristo, Romeo y Julietta ja Cohiba. Kuuba kuulsaid sigareid saab osta ka Cubanitast. Küsi lisa meie teenindajatelt.
… Ernest Hemingway kirjutas oma raamatud «Vana mees ja meri» ning «Kellele lüüakse
hingekella» sel ajal, kui ta Kuubas elas.
… Mojito sünnikoht on Kuuba, olgugi, et täpsete koostisosade üle vaieldakse palju.
Cubanita pakub seda värskendavat kokteili mitmes erinevas kuues ainult 6,90€ eest.

 

KUUBA TRADITSIOONID

Mai palverännakud
Koos Hispaania vallutustega jõudsid Kuubale katoliiklikud traditsioonid ja maikuu pidustused. Püha Elena oli väidetavalt leidnud puu, mille külge Jeesus löödi. Kristlikus kalendris on seda päeva nimetatud Risti Leidmise Päevaks. Maipidustuste kolmandal päeval kaunistatakse Püha Rist ning korraldatakse palverännak linna tähtsamatel tänavatel. Sellel päeval lähevad inimesed mäeharjale palvetama, süütavad küünlad ja viirukid.

Karneval
Ükskõik, mis nimega neid nimetada, carnavales, charangas ja parrandas on kõik suured tänavapidustused, mille traditsioonid ulatuvad juba 17. sajandisse. Kuigi traditsiooniliselt on karnevale peetud nii talvel kui suvel, on näiteks Santiagos alates 1920ndatest kõige tähtsamad just juunis peetavad peod.


Guateque campesino
Guateque campesino on Kuuba maapiirkondades elavate inimeste pidustus, millega tähistavad sõbrad ja naabrid saagikoristuse lõppu või mälestavad perekonnaliikmeid.
Pidustustel laulavad talupojad koos tüüpiliste muusikariistadega, näiteks nagu kolme keelega kitarr, lauto, guiro ja kitarr. Tantsitakse zapateo tantsu ja lauljad improviseerivad laulu sõnadega. Traditsiooniliselt küpsetatakse vardas siga, pakutakse casabe’t mojo’ga, musti ube ning valget riisi, mida serveeritakse õlle ja rummi kõrvale. Võidakse pakkuda ka saoco’t, mis koosneb kookospiimast ja valgest rummist, mis paneb talupojad hilisõhtuni hõiskama. Õhtusöök ja muusika lõppeb ühe korraliku kreooli kohviga.
Perico eesel
20. sajandi esimesel poolel elas Santa Claras üks eesel. Inimesed räägivad, et alguses vedas ta jäätisekäru, kuid ühel päeval ostis eesli omanik auto ning lasi looma lahti. Siit algabki eesli lugu, kes jalutas mööda linna. Eesel sõbrunes lastega ning nõudis leivaviilu igal avatud uksel. Räägitakse ka, et kord pandi eesel lausa vanglasse linnapargis rohu söömise pärast. Paljud inimesed mäletavad, et eesel jõi ohtralt õlut, meenutatakse ka tema populaarsust karnevaliparaadil. Kui kuulus eesel 26. veebruaril 1947. aastal suri, viisid nii lapsed kui ka täiskasvanud tema hauale lilli. Riigi senaator pidas matustel kõne ning uudis lahkunust avaldati New York Times’is.

подняться наверх